Vica kereke. Vica Kerekes 2020-02-22

Vica Kerekes

Vica kereke

She is active in Slovakia, the Czech Republic, and Hungary, and she is often referred to as Vica Kerekésová, Vica Kerekešová, and Kerekes Vica. Nejznámější je v Česku ale díky hlavní ženské roli sexy krásky Šarloty v komedii Jiřího Vejdělka Muži v naději, kde opět hraje po boku Macháčka a také Bolka Polívky. Málokdo ale ví, že tuto scénu vymyslela ona sama! Description: Slovakian actress and model. The actress is gifted in her beauty as well as her talents which have made her a star. Maminka je Maďarka, otec napůl Slovák a napůl Maďar. Debuting on the big screen in 2004, she slowly but surely made a name for herself in the Slovak film industry as well as the international film industry.

Next

Vica Kerekes

Vica kereke

Mezi nechyběla tak zvučná jména jako Tim Robbins, nebo Robert Pattison, který si na slavnostním ceremoniálu převzal zvláštní cenu. Wikipedia Slovakian actress and model. Ve válečném dramatu 7 dní hříchu byl jejím partnerem Ondřej Vetchý a v novém filmu Křídla Vánoc hraje lásku Richarda Krajča. She was born to an ethnic Hungarian mother and a father of Hungarian and Slovak descent. She made her cinema debut in 2004 with the Slovak film Konečná stanica. Kerekes is foremost known to the international audience with the 2011 film Men in Hope. However, she was married to longtime boyfriend Csaba Vigh.

Next

Vica Kerekes Bio

Vica kereke

S festivalem jsou tradičně spojené i. A photo of Vica Kerekes is Hungarian by ethnicity and is Slovak by nationality. A za druhé jsem se narodila jako žena, takže mi rozhodně nevadí, že se mužům líbím. After studying at the Academy of Performing Arts in Bratislava, she moved to Budapest in 2001 where she met her husband and artist Csaba Vigh. She debuted in 2004 with the film Konečná stanica and from then she worked in a film called A kísértés in 2007.

Next

Hambatá Vica Kerekes: Zase jde do naha!

Vica kereke

K divadlu ji přivedla maminka-učitelka a ochotnická režisérka. After this, she played several roles over the years among which a famous one is Men in Hope. Their marriage did not last long and they divorced a year later in 2012. The couple met after Kerekes moved to Budapest in 2001. She was born to a father of Hungarian heritage and a mother belonging to ethnic Hungarian group. Po boku rakouského herce Johannese Zeilera 46 nebude rozhodně herečka nijak prudérní.

Next

Vica Kerekes

Vica kereke

Kerekes is foremost known to the international audience with the 2011 film Men in Hope. Především muži se mají na co těšit! She made her cinema debut in 2004 with the Slovak film Konečná stanica. She was born to an ethnic Hungarian mother and a father of Hungarian and Slovak descent. Vigh is an artist by profession. She is active in Slovakia, the Czech Republic, and Hungary, and she is often referred to as Vica Kerekésová, Vica Kerekešová, and Kerekes Vica. V novém filmu se mohou diváci těšit na další záběry hereččiných ladných křivek. Similarly, the exact figures of her salary are under review.

Next

Hambatá Vica Kerekes: Zase jde do naha!

Vica kereke

. Čeští diváci ji zaznamenali v komedii Nestyda v roli milenky Jiřího Macháčka v Hřebejkově adaptaci bestselleru Michala Viewegha Povídky o manželství a sexu. Pozor, galerie je přístupná od 18ti let! In 2019 she also acted in a biographical film called Resistance. Her birth sign is Aries. After studying at the Academy of Performing Arts in Bratislava, she moved to Budapest in 2001 where she met her husband and artist Csaba Vigh.

Next

Hambatá Vica Kerekes: Zase jde do naha!

Vica kereke

After dating for some time they moved in together and lived together for 6 years before getting married in 2011. Hektický program a večírky se ale Minulý ročník Podívejte se, jaký byl. . . . . .

Next

Hambatá Vica Kerekes: Zase jde do naha!

Vica kereke

. . . . . . .

Next

Vica Kerekes Bio

Vica kereke

. . . . . .

Next